گزینه های توسعه کسب و کار خود را بررسی کنید

همانطور که در فصل قبل اشاره کردیم امروز درباره راه های توسعه کسب و کار روغن کشی صحبت خواهیم کرد.

بعد از آشنایی با فضای کلان صنعت و در کنار تجربه ای که در کارگاه کوچک روغن گیری خود کسب کرده اید، می توانید به توسعه صنعت خود بیندیشید. منابع مالی لازم را از محل سود فعالیت های پیشین خود و وام تهیه کنید.

 

اضافه کردن دستگاه ها ی روغن گیری و افزایش حجم تولید اولین گزینه است که مسیر را برای کارخانه دار شدن شما هموار می کند. اما این موضوع ساده ترین راهکار است. شما می توانید به جای توسعه کار خود با پرس گرم – روغن کشی و روغن گیری همراه با حرارت- از پرس سرد استفاده کنید که روشی بهتر است و به مرور توجه بیشتری به آن شده است.

 

 از نظر انواع دانه ها و روغن استخراجی هم گزینه های متنوعی پیش روی شما خواهد بود؛ از کنجد و کلزا و آفتابگردان تا نارگیل و هسته انگور و انار. مثلا شما می توانید با همکاری کارخانه های آبمیوه ( انار و انگور) از هسته های آن برای روغن گیری استفاده کنید و یک مزیت بزرگ برای خود ایجاد کنید.

 

در حوزه فروش، خلاء بزرگی در بازار داخل وجود دارد که تا مدتها راه را برای توسعه محصولات شما باز می گذارد. اما در هر حال می توانید به صادرات هم بیندیشید. روغن علاوه بر مصارف خوراکی، در صنایع آرایشی و . . . نیز کاربرد دارد که می توانید از این نظر نیز به توسعه بیندیشید.

 

البته احتمالا باید یک یا دو مورد را انتخاب کنید اما با گزینش هر روش توسعه برای روغن گیری، شما می توانید بعد از چند سال، کارگاه 20 میلیونی خود را 5 میلیاردی کنید. 

پایان

 

مقالات آتی مارا دنبال کنید.

در پایان اگر تمایل دارید از نمایندگی های شرکت کاراپرس مطلع شوید، بر روی لینک کلیک کنید. مدیر برنامه مصیبی 09126309825

همچنین برای بازدید از فرمت تسهیلات و وام دستگاه روغن گیری بر روی این لینک کلیک کنید.

جهت تدوین طرح توجیهی به لینک مراجعه کنید .